Rubriky:

Golf

Kouzla zbavený Woods je pořád favoritem Masters

6. dubna 2011 14:36 - AUGUSTA

Kolotoč kolem golfového Masters nabral pořádné obrátky. Je to tak každý rok, úvodní major golfové sezóny je obrovským magnetem pro fanoušky. A také rájem spekulací a nejrůznějších dohadů. Třeba: jak se v Augustě od tohoto čtvrtka do neděle ukáže Tiger Woods? Má stále ještě na to, aby opanoval Masters?

 

Matt Sullivan, Reuters

Jedna z největších ikon současného světa sportu se po peripetiích v osobním životě snaží vrátit zpět na golfový trůn. A jde to ztuha. Zatím prožíval spíše pády. Jeho manželství vzalo za své, bankovní účet provětral rozvod i ztráty sponzorů. Ani na hřišti se kdysi neomylnému Tigerovi příliš nedařilo. Sedmnáct měsíců (od listopadu 2009) nezažil radost z turnajového vítězství a aura neporazitelného Woodse je definitivně pryč. Ve světovém pořadí je na místě, kde by ho dříve nikdo nehledal - až sedmý.

Jenže Tigera není radno podceňovat. Přece jen jde o čtyřnásobného vítěze Masters, na triku má přitom celkem čtrnáct vítězných majorů, což je jen o čtyři triumfy méně, než má rekordman Jack Nicklaus. A tak by i přes nepříliš přesvědčivé výsledky uplynulých měsíců nikoho příliš nešokovalo, kdyby si v neděli večer oblékl Woods své páté zelené sako.

Touha vítězit se nevypařila

Woodsova ctižádost a touha vyhrávat se nikam nevypařila. Připomněl to ostatně i trenér Butch Harmon v rozhovoru pro Daily Telegraph. Zavzpomínal v něm, jak seděl v Tigerově domě v Orlandu před US Open v roce 2001. Hráč měl na krbové římse vystaveny originály všech trofejí z majorů. „Není to špatné. Teď to prostě musím udělat znovu,“ utrousil tehdy Woods.

V pětatřiceti Tiger rozhodně nepatří do starého železa, na majorech se perou o triumfy i mnohem starší hráči. Woods je tedy stále na vrcholu sil, jen musí prokázat psychickou odolnost a zvládnout techniku pod tlakem.

Dokáže to? Golfový svět žije nejrůznějšími spekulacemi. Nejvíce se v nich přetřásá jeho neustálé přepracovávání techniky, která už není tak precizní jako v době, kdy čtrnáctkrát zvítězil na majorech. Chybějící konzistence ho prý může stát vítězství. Zkrátka - vsadit můžete na Tigera i proti němu. Nikdo by se nedivil, kdyby neprošel cutem nebo zvítězil. Možné je jedno i druhé. Ale jednoznačně Woodse a jeho šance na vítězství pohřbít, na to si netroufne nikdo. Bylo by to totiž opravdu bláznivé...

Martin Kavka, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf