Rubriky:

Golf

McIlroy a Quiros zahráli první kolo Masters na 65 ran a vedou

8. dubna 2011 07:14 - AUGUSTA

První den golfového turnaje Masters v americké Augustě zvládli nejlépe Rory McIlroy ze Severního Irska a Španěl Alvaro Quiros, kteří hřiště s parem 72 obešli na 65 úderů. Obhájce titulu Američan Phil Mickelson je po úvodním kole na děleném 13. místě, mariánskolázeňský rodák Alex Čejka drží na 32. pozici naději na průchod cutem.

Jednadvacetiletý McIlroy si za ideálních povětrnostních podmínek hřiště zcela podmanil a jeho spoluhráči chvílemi jen kroutili hlavou, jak se vyrovnává s nástrahami. "Míč mě skutečně poslouchal a když si připravujete dobré šance, máte větší šanci skórovat do birdie. Snažil jsem se nebýt příliš agresivní a hrát chytře, odvedl jsem skutečně dobrou práci," prohlásil mladík ze Severního Irska. V posledním flightu šel nenápadný Quiros a dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách se dotáhnul do společného vedení.

Španělský golfista Alvaro QuirosŠpanělský golfista Alvaro Quirosfoto: Reuters/Ahmed Jedallah

Obhájce prvenství Mickelson spíše napravoval chyby. Několikrát byl blízko ztrátě, ale chvíli byl dokonce i na výsledku -3, o který přišel na poslední jamce a zatím drží třinácté místo. O ránu hůře je na tom jeho věčný rival a krajan Tiger Woods, který tradičně střídal skvělé rány s hrubými chybami.

Český rodák Čejka nezačal dobře. Po devíti jamkách měl skóre +2, ovšem na své poměry nebývale zabral v závěru a hřiště prošel v paru, což mu dává reálnou šanci v pátek projít cutem. Totálně naopak selhal jeho německý krajan Martin Kaymer. Světová jednička zahrála 78 ran (+6) a stejně jako při svých předchozích třech startech v Augustě ji zřejmě finálový víkend mine.

První kolo golfového Masters v americké Augustě (par 72, dotace 7,5 mil. dolarů):
1. McIlroy (Sev. Ir.) a Quiros (Šp.) 65, 3. Jang Jong-un a Čche Kjong-ču (oba Korea) 67, 5. Kuchar a Barnes (oba USA) 68. Další pořadí: 13. mimo jiné Mickelson 70, 23. Woods (oba USA) 71, 32. Čejka 72, 93. Kaymer (oba Něm.) 78.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf