Rubriky:

Golf

Golfista McIlroy nenašel rovnoceného soupeře a ve dvaadvaceti vyhrál US Open

20. června 2011 08:37 - BETHESDA

V pouhých dvaadvaceti letech vyhrál severoirský golfista Rory McIlroy svůj první turnaj kategorie major. Ve 111. ročníku US Open nenašel rovnocenného soupeře, druhý "grandslam" roku zcela ovládl s náskokem osmi ran na druhého Jasona Daye z Austrálie.

 

Mike Groll, ČTK/AP

McIlroy tak dokonale napravil své zaváhání z dubnového Masters, kde v poslední den svůj vysoký náskok ztratil. Vedle slavné trofeje v pondělí na předměstí Washingtonu získal i šek na 1,350.000 dolarů.

Vítězství ve stylu start-cíl

McIlroy vyhrál turnaj způsobem start-cíl a stal se nejmladším vítězem US Open od roku 1923. Už před posledním kolem se objevily odhady, že se může stát brzy jednoznačným vládcem světového golfu poté, co je na ústupu momentálně zraněný Tiger Woods.

McIlroy ukázal, že se umí poučit ze svých chyb a dubnový kolaps z Augusty v pondělí zůstal zapomenut. Mladý Evropan jamku od jamky dál drtil své konkurenty strojově přesnou hrou a vyhrál s pohodlným náskok osmi ran. Zaznamenal dokonce nejnižší výsledek v historii slavného turnaje - 268 ran.

Titul daroval tátovi ke dni otců

"Vítězství daruji svému tátovi k dnešním svátku otců. O svém vítězství jsem nepochyboval od 10. jamky, dokázal jsem se vyvarovat dřívějších chyb," prohlásil dojatý šampión. McIlroy dokázal napodobit svého krajana Graeme McDowella, který vyhrál US Open před rokem a na poslední jamce byl v pondělí jedním z prvních gratulantů.

Daleko za vítězem zůstala kompletní konkurence. Největší radost může mít na dělením třetím místě Angličan Lee Westwood, který se díky výsledku vrátí do čela světového žebříčku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf