Austrálie přesunula největší domácí golfové turnaje na příští rok

3. září 2021 09:59 - Melbourne

Australský golfový svaz se vzhledem k pokračujícím omezením kvůli pandemii koronaviru rozhodl odložit největší domácí turnaje na příští rok. Pořadatelé oznámili, že místo prosincového termínu se bude PGA Championship v Brisbane hrát až v polovině ledna 2022, Australian Open v Sydney se přesune z letošního listopadu na konec ledna nebo únor. Loni se turnaje kvůli koronaviru nehrály vůbec.

 

Christopher Hanewinckel, Reuters

"Nebylo to snadné rozhodování, jde o naše vlajkové lodě," uvedl v oficiálním prohlášení šéf svazu Gavin Kirkman. "A ačkoliv jsou počty případů covidu-19 velký problém, pořádání golfových turnajů komplikují hlavně karanténní opatření. Ne všechny země vyžadují od zahraničních návštěvníků karanténu a to staví Austrálii na poli mezinárodního sportu do nevýhody," dodal.

Zemi momentálně trápí třetí vlna pandemie a v některých částech včetně Sydney či Melbourne dál platí uzávěra. Při příjezdu z ciziny je povinná dvoutýdenní karanténa.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.