Rubriky:

Golf

Z fotbalisty Téveze se na golfovém British Open stal nosič holí

22. července 2012 15:05 - Londýn

Nezvyklou roli dostal během návštěvy golfového British Open útočník Manchesteru City Carlos Tévez. Argentinský fotbalista, který v týdnu sledoval průběh turnaje mezi diváky na hřišti v Lythamu, dělal v nedělním posledním kole nosiče holí krajanovi Andrési Romerovi.

 

Phil Noble, Reuters

"Užil jsem si to, hřiště je nádherné. Být tady mezi těmi všemi skvělými hráči je sen každého golfisty. Byl to můj první major," citovala agentura Reuters osmadvacetiletého Téveze, který je velkým golfovým fanouškem a má handicap třináct. Na švihu zapracoval zejména v minulé sezóně, kdy se kvůli střídání v Lize mistrů nepohodl s trenérem City Robertem Mancinim a na několik měsíců odjel trucovat do Argentiny.

Bývalý střelec Manchesteru United a West Hamu strávil s Romerem na hřišti čtyři hodiny. "Bylo to náročné, protože hole jsou docela těžké," řekl bývalý hráč Manchesteru United. "Ale když jsem se ho ptal, jestli ho něco bolí, na nic si nestěžoval," přidal Romero. "Nemohl jsem moc radit, tak jsem jen nosil hole a na každé jamce mu fandil. Navíc Romero je profesionál a všechno už ví. Myslím, že nám to spolu šlo," dodal Tévez.

"Včera večer jsme se dohodli, že Carlos mi dneska ponese hole, a oba jsme si to užili," přidal Romero, který v roce 2007 obsadil na British Open třetí místo. Letos se však jednatřicetiletému Argentinci nedařilo a skončil na 83. příčce. "Hrál jsem hrozně špatně a Carlos mi pomáhal zvedat sebevědomí," uvedl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf