Američan Beljan: z nemocnice a strachu ze smrti k prvnímu titulu na PGA Tour

Přežil útok panické poruchy, odvoz na kolečkovém lůžku i hospitalizaci uprostřed posledního turnaje sezóny - a vyhrál svůj první turnaj na PGA Tour. Američan chorvatského původu Charlie Beljan.

Proti všem předpokladům to byl opět "zraněný golfista", na kterého bylo třeba dát pozor vzhledem k pozdější výhře. Osmadvacetiletý Beljan se po 22 startech v nováčkovské sezóně na PGA Tour dočkal prvního vítězství, které přitom nemohlo bolet víc.

Po druhém kole za 64 ran na hřišti Palm v Disneyho resortu v Orlandu, kde šel do vedení o tři rány, byl Beljan hospitalizován se zrychleným pulzem, zvýšeným tlakem a dýchacími obtížemi, které ho provázely po pátečních osmnácti jamkách.