Rubriky:

Golf

McIlroy se omluvil za chování na posledním turnaji

6. března 2013 22:18 - Miami

Severoirský golfista Rory McIlroy připustil, že už nemůže opakovat své chování z víkendového turnaje PGA Tour v Palm Beach Gardens. Ani bolest zubů, kterou první hráč světového žebříčku později odůvodnil svůj konec po 26 odehraných jamkách, prý jeho počínání nemůže omluvit.

 

Ralph D. Freso, Reuters

Na Honda Classic obhajoval třiadvacetiletý golfista titul, ale v nepříjemných větrných podmínkách potvrdil, že od změny značky holí se mu nedaří. Turnaj opustil už v pátek, na 26 jamkách měl skóre +7 a často se vztekal.

"Měl jsem hodně času o tom přemýšlet a uvědomil jsem si dost rychle, že jsem se tak neměl chovat. Nesejde na tom, jak špatně jsem hrál, měl jsem zůstat v soutěži. Měl jsem se pokusit o co nejlepší výsledek, i když ten by asi stejně nestačil, abych prošel cutem," omlouval se McIlroy.

McIlroy nejprve před novináři odstoupení zdůvodnil špatným psychickým stavem, později v tiskovém prohlášení za hlavní důvod označil bolest zubu moudrosti. "Mohlo za to obojí. Nesoustředil jsem se na hru a byl jsem myšlenkami jinde. Ale zároveň mě trápil zub, s kterým mám potíže už přes rok," vysvětlil.

Vítěz dvou turnajů major uzavřel v lednu lukrativní smlouvu s firmou Nike, ale s holemi její výroby se zatím trápí. "Dal jsem do toho v posledních čtyřech pěti dnech všechno, abych s tím něco udělal," poznamenal o svém švihu, který podle jeho názoru může za letošní horší výsledky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf