Rubriky:

Golf

McIlroy měl v Houstonu problémy už během cutu. Čelo žebříčku v nedohlednu

30. března 2013 11:29 - Houston

Severoirský golfista Rory McIlroy s obtížemi prošel cutem na turnaji PGA v Houstonu. Ve dvou kolech zahrál 143 ran. Přesně tolik, kolik bylo třeba na postup do víkendových finálových kol. Za vedoucím Stevem Wheatcroftem zaostává na děleném 54. místě o devět úderů. K tomu, aby se vrátil na post jedničky světového žebříčku, by přitom potřeboval zvítězit.

 

Wilfredo Lee, ČTK/AP

McIlroye v pondělí sesadil z golfového trůnu Američan Tiger Woods. Do čela žebříčku se vrátil skoro po dvou a půl letech, když poosmé v kariéře vyhrál turnaj Arnold Palmer Invitational.

Třiadvacetiletý McIlroy před letošní sezónou změnil značku holí i míče a na počátku roku se mu vůbec nedařilo. O první místo přišel po 32 týdnech. V Houstonu se po úvodních 73 ranách dokázal v pátek zlepšit na 70 a po dvou kolech má stejné skóre jako například další slavný hráč Phil Mickelson.

Američan Wheatcroft, který se do turnaje musel probojovat z kvalifikace, zahrál ve čtvrtek i v pátek pět úderů pod par. V polovině soutěže vede o jednu ránu před dvojicí krajanů Jasonem Kokrakem a D. A. Pointsem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf