Golfistka Spilková díky skvělému závěru skončila osmá v Maroku

Klára Spilková obsadila díky nejlepšímu závěrečnému kolu ze všech golfistek osmé místo na European Tour v Maroku a dosáhla druhého nejlepšího výsledku v kariéře. Osmnáctiletá Češka v neděli obešla hřiště v Agadiru se skóre -5, což se povedlo už jen čtyřem soupeřkám. O jednu pozici tak zůstala za svým maximem, kterým před dvěma lety rovněž v Maroku vstoupila mezi elitu.

Klára Spilková

"Jo, jsem v desítce. Jsem tak šťastná," napsala na facebooku Spilková, která předvedla od čtvrtka tři vyrovnaná kola 72, 70 a 71 ran. Po sobotě byla v paru a dělila se o 17. příčku.

Ve finále par pokořila o pět ran, čtyři birdie zahrála na druhé devítce a dosáhla nejlepšího výsledku v zahraničí. "Hrála jsem opravdu dobře a čím víc se blížil konec, tím jsem hrála líp. Zahrála jsem krásných pět birdie. Marocký turnaj mám opravdu moc ráda, hřiště se mi moc líbí," řekla Spilková serveru golf.cz.

V profesionální kariéře se dostala celkově pod par pošesté, lepší byla jen na Albatrossu při Prague Golf Masters v roce 2011. Tam tehdy skončila se skóre -7, ale obsadila deváté místo.

Vítězství v Agadiru vybojovala nová hráčka na okruhu LET sedmnáctiletá Thajka Ariya Jutanugarnová, která po čtyřech kolech zůstala na 14 úderech pod par.

Loni se Spilková ani jednou nedostala do dvacítky a až na poslední chvilku zachránila kartu pro letošní rok. V Maroku vydělala 6971 eur, po dvou turnajích má na kontě celkem 9734 eur a ve finančním žebříčku LET je na 42. místě.

Golfový turnaj Lalla Meryem Cup, součást série Ladies European Tour (LET), v Agadiru v Maroku (dotace 325.000 eur, par 71):
1. Jutanugarnová (Thaj.) 270 (69+67+67+67)
2. Allenová (USA) 273 (70+68+67+68) a Hullová (Angl.) 273 (68+70+64+71)