Golfista English získal v Memphisu první titul na PGA Tour

Memphis

Golfový turnaj v Memphisu vyhrál Američan Harris English a získal první titul v seriálu PGA Tour. Třiadvacetiletý hráč, který startuje na elitním okruhu teprve druhým rokem, zvítězil o dvě rány před krajany Philem Mickelsonem a Scottem Stallingsem.

English obdržel miliónový šek za vítězství, o které se v závěru přetahoval se Stallingsem. Díky dvěma birdie na posledních třech jamkách měl nakonec navrch.

"Byl jsem v pohodě. Na osmé a deváté jamce jsem dal bogey, ale věděl jsem, že když se mi povede druhá devítka, můžu utéct," řekl English, který turnaj zakončil s výkonem 12 ran pod par. Turnaj St. Jude Classic ovládl hned při svém prvním startu stejně jako loni Dustin Johnson.

Solidní formu prokázal týden před US Open Mickelson. "Povzbudilo mě, jak mi šly odpaly," pochvaloval si vítěz čtyř majorů.

Do posledního kola šel v roli lídra nováček na PGA Tour Shawn Stefani, ale v neděli zahrál 76 ran a klesl na dělené sedmé místo.

Golfový turnaj PGA Tour St. Jude Classic v Memphisu (dotace 5,7 milionu dolarů, par 70):