Golfistka Spilková skončila v Tálích na turnaji LET sedmá

Brezno

Golfistka Klára Spilková vyrovnala děleným sedmým místem v Tálích svůj nejlepší výsledek na okruhu Ladies European Tour. Turnaj na Slovensku suverénně vyhrála Francouzka Gwladys Noceraová.

Klára Spilková

Osmnáctiletá Spilková byla na LET sedmá rovněž předloni na turnaji v marockém Agadiru, kde letos skončila osmá. V Tálích byla Češka po třech kolech pátá, ve finále ale zahrála své nejhorší kolo za +2 a klesla na sedmou pozici.

"Vybojovala jsem krásné sedmé místo!" radovala se Spilková na Facebooku. Na sedmou příčku se nakonec posunula díky birdie na závěrečné osmnácté jamce. "Bohužel se mi nedařilo zahrát víc berdíků, vždy k němu chyběl jen kousíček. Samozřejmě mě to trochu mrzí, mohla jsem zahrát líp, ale s TOP 10 jsem spokojená," řekla.

Za sedmé místo získala 6450 eur (167 tisíc korun) a ve finančním žebříčku se posunula na 32. pozici. Přiblížila se tak k vytoužené účasti na British Open, které se bude hrát 1. až 4. srpna v St. Andrews. Ve finančním žebříčku LET potřebuje být do třicítky.

Noceraová v Tálích vyhrála se skóre -9 a titul na okruhu LET slavila znovu po pěti letech. O čtyři rány druhá byla Lee-Anne Paceová z Jihoafrické republiky.

Dalším turnajem Spilkové na LET bude Open España Madrid 2020. Ve Španělsku se hraje od 18. do 21. července.

Golfový turnaj Allianz Ladies Slovak Open série žen Ladies European Tour v Tálích na Slovensku (dotace 250 000 eur, par 72):