Rubriky:

Golf

Jessica Kordová vyhodila během US Open caddieho, nahradil ho přítel

30. června 2013 11:05 - Southampton

Golfistka Jessica Kordová se během třetího majoru sezóny US Open postarala o pozdvižení vyhozením svého caddieho. Protože se dceři bývalého tenisty Petra Kordy nedařil začátek sobotního třetího kola, po devíti jamkách Jasona Gilroyeda nahradila svým přítelem a profesionálním golfistou Johnnym DelPretem.

 

Chuck Burton, ČTK/AP

"Je to US Open, jeden z nejdůležitějších týdnů celého roku. Prostě jsme se neshodli a nebyla jsem v dobrém rozpoložení," vysvětlila výměnu caddieho dvacetiletá hráčka reprezentující USA. Vítězka loňského Australian Open byla po devíti jamkách na výsledku pět úderů nad par, s pomocí DelPreta se ve zbytku kola dostala na -1 a po třech dnech se dělí o šesté místo.

"Na prvních jamkách jsem byla hrozně nejistá, ale můj přítel-caddie mě hodně uklidnil," uvedla Kordová. Na vedoucí jihokorejskou hvězdu Pak In-pe, která suverénně míří za vítězstvím i na třetím letošním majoru, ztrácí jedenáct úderů. První golfistka světového žebříčku zatím zahrála 206 ran a turnaj vede o čtyři údery.

Korda, vítěz tenisového Australian Open z roku 1998, dělal caddieho Jessice v době, kdy byla ještě amatérkou. Nyní na US Open nosí bag své druhé dceři Nelly, která je ve 14 letech nejmladší účastnicí majoru v Southamptonu. Ta rovněž prošla cutem a s výsledkem 13 úderů nad par hřiště je na děleném 61. místě.

Počínání obou dcer na US Open sleduje celá Kordova rodina, také maminka Regina i dvanáctiletý syn Sebastian.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf