Rubriky:

Golf

Spilková zahrála pod par, španělský Open vede Woods

19. července 2013 11:19 - Madrid

Oči golfových fanoušků jsou upřeny především do skotského Muirfieldu, kde probíhá slavný The Open, ve Španělsku ale mají také svůj Open - hostí tu ženskou sérii Ladies European Tour. A stejně jako na ostrovech, také na hřišti v Madridu je vysoko na leaderboardu jméno Woods. Ve Španělsku dokonce nejvýše, turnaj Open de Espaňa totiž po čtvrtečním prvním kole vede neteř světové jedničky Cheyenne Woodsová. Dobře si vedla i Klára Spilková, která obešla hřiště s jednou ranou pod par a je dělená devatenáctá. Na Woodsovou ztrácí sedm ran.

 

archiv Goram

Spilková začínala na druhé devítce a na prvních čtyřech jamkách střídala birdie s bogey. Prvních devět jamek nakonec obešla s mankem jedné rány, to ale dokázala výborným výkonem na první devítce zvrátit – vedle jediného bogey nasázela tři birdie, z toho jedno na poslední jamce a mohla být spokojená.

"Palce držíte poctivě," vzkázala svým fanouškům na facebookovém profilu. Pro Spilkovou je hřiště v Madridu neznámé a je to letos poprvé, co se musí poprat s takovou nevýhodou.

Hvězdou dne byla ale Woodsová, která zahrála osm ran pod par. "Začala jsem dvěma birdie a to byl skvělý start. Skvěle jsem puttovala, hrála stabilně. Zkrátka všechno si sedlo, takže se cítím báječně," pochvalovala si majitelka slavného golfového příjmení, která se chystá i na srpnový turnaj LET na Dýšině. Doplnila, že jí vyhovovalo horké a slunečné počasí, které jí připomínalo podmínky v rodné Arizoně.

Druhé místo patří po úvodním kole domácí Tanie Eloseguiové, která ztrácí dvě rány, třetí je pak o další ránu zpět Jihoafričanka Lee-Ann Paceová.

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf