Američanka Lewisová ukončila na British Open asijskou nadvládu

St. Andrews

Golfové British Open vyhrála Američanka Stacy Lewisová a připsala si druhé vítězství na turnajích kategorie major v kariéře. Ukončila tak rekordní sérii deseti triumfů na majorech v podání hráček z Asie.

Američanka Stacy Lewisová s trofejí pro vítězku golfového British Open.

Světová dvojka Lewisová obešla slavné hřiště ve skotském St. Andrews za 280 ran, tedy osm pod par. Na děleném druhém místě za osmadvacetiletou Američankou skončily korejské golfistky Pak I-jong a Čche Na-jon, jež zaostaly o dva údery.

Jejich krajance Pak In-pe nevyšel útok na čtvrté vítězství na turnajích major v jednom roce, což se ještě žádnému muži ani ženě v dějinách golfu nepovedlo. Světová jednička skončila hluboko v poli poražených na 42. pozici, ale na zápis do historie bude mít ještě jednu šanci. LPGA totiž od letoška povýšila turnaj Evian Championship, jenž se bude jako pátý major hrát ve Francii v září.

Dcera bývalého českého tenisty Petra Kordy Jessica, která reprezentuje Spojené státy americké, obsadila 25. pozici. Češka Klára Spilková při své premiéře na majoru neprošla cutem.

Golfový turnaj žen British Open v St. Andrews (dotace 2,5 milionu dolarů, par 72):