Golfista Nový se stal mistrem ve hře na rány

Karlovy Vary

Golfista Marek Nový vyhrál pátý turnaj série Czech PGA Tour v Karlových Varech a stal se mistrem republiky ve hře na rány. Po dvou kolech měl 141 ran a o jednu porazil druhého Ondřeje Liesera. Třetí skončil Slovák Juraj Zvarík, který na hřišti v Olšových Vratech po prvním dnu vedl. V ženské kategorii získala premiérový titul ve hře na rány Daniela Proroková.

Ilustrační foto

Nový zvládl první kolo v paru (72), ale druhé mu vyšlo ze všech nejlépe. Dostal se na skóre -3 díky pěti birdie a dvěma bogey. Za výhru obdržel prémii 60 tisíc korun. Letos se z výhry na Pilsner Urquell Czech PGA Tour radoval po triumfu na Kunětické Hoře již podruhé a celkově ovládl pátý turnaj.

"Vyhrávat je vždycky příjemné," řekl golfovým serverům Nový, který se letos snažil prosadit na Challenge Tour, ale jen jednou prošel cutem. Příští týden Nového čeká v Rakousku první fáze kvalifikační školy European Tour a na začátku října poslední díl Czech PGA Tour na brněnské Kaskádě.

O European Tour se pokusí v kvalifikaci jako loni bojovat i Lieser, kterému k play off s Novým chyběla rána. V obou kolech zahrál 71 ran.

Ženská šampiónka Proroková skončila s výsledkem +5 a celkově obsadila dělené 10. místo.

Golfový turnaj Czech PGA Tour v Karlových Varech, mistrovství ČR ve hře na rány: