Stenson se dočkal titulu, Woods přišel o první místo

Zdálo se, že na Henrika Stensona z roku 2013 se bude vzpomínat jako na hráče, který udělal spoustu turnajů zajímavými, ale žádný nevyhrál. To už ale teď neplatí. Zkušený Švéd zvládl nejlépe finálové kolo Deutsche Bank Championship a slaví první vítězství na PGA Tour od května 2009. V pořadí FedExCupu navíc poskočil na první místo, ze kterého sesadil světovou jedničku Tigera Woodse.

Švéd Henrik Stenson s pohárem pro vítěze.

Stenson měl především v posledních dvou měsících fantastickou formu. Druhý skončil na British Open a Bridgestone Invitational, třetí na PGA Championship. Celkově měl do minulého týdne na PGA Tour na svém kontě od začátku roku sedm umístění v top 10.

Až nyní v Bostonu to ale konečně vyšlo a sympatický Švéd mohl zvednout ruce nad hlavu.

Ovládl totiž druhý podnik play off FedExCupu. Na hřišti TPC Boston za sebou nechal se skóre 262 (-22) o dvě rány druhého Američana Steva Strickera, třetí Kanaďan Graham DeLaet ztratil rány čtyři. Španěl Sergio García, lídr po třetím kole, klesl na dělené čtvrté místo.

Stenson se navíc díky vítězství dostal o čtrnáct bodů před Tigera Woodse na první místo v pořadí FedExCupu. "Myslím, že to bylo perfektně načasované. Pro vítězství na golfovém turnaji ale na druhou stranu není nikdy špatný čas," usmál se Stenson.

Ten se v pondělí dostal do vedení díky sérii tří birdie na jamkách čtyři, pět a šest. García se naopak během dne, kdy byla hra kvůli nepříznivému počasí opět na několik hodin přerušena, trápil a celkově ztratil dvě rány. Nikdo další už pak Stensona nedohnal.

Vyšlo to perfektně

"Jsem hrozně rád, že jsem zde vyhrál. Byl to můj cíl po tolika dobrých výsledcích. Je zde navíc má rodina, takže si to užiji i s dětmi. Všechno vyšlo perfektně," zářil štěstím Stenson, který si také zajistil premiérovou letenku na závěrečný turnaj sezóny TOUR Championship.

O nejlepší výsledek dne se v těžkých podmínkách postaral Jordan Spieth. Jeho skvělé výkony v sezóně, na jejímž začátku neměl ani kartu na PGA Tour, už nikoho nepřekvapují, ale skóre 62 (-9) tentokrát tak trochu šokovalo. Bylo totiž o čtyři rány lepší než další nejlepší výsledek... Spieth se díky tomu posunul na dělené čtvrté místo.

Vůbec se naopak nedařilo Woodsovi, který navázal na trápení z třetího kola. V tom došel ránu nad par, tentokrát to bylo ještě o ránu horší. V konečném pořadí tak obsadil dělenou 65. příčku a momentálně to tak nevypadá, že by měl přidat třetí vítězství ve FedExCupu v kariéře, přestože stále drží druhou příčku v průběžném pořadí.