Rubriky:

Golf

V Illinois vede Snedeker, Woods ztrácí jen tři rány

13. září 2013 09:39 - Lake Forest

Američan Brandt Snedeker, obhájce celkového vítězství ve FedExCupu, se výrazně připomněl během prvního kola předposledního turnaje letošního play off. Momentálně devátý hráč celkového pořadí zahrál v Illinois ve čtvrtek sedm birdie v řadě, díky nim obešel hřiště Conway Farms za 63 (-8) a má ránu náskok na Zacha Johnsona.

 

Jim Young, Reuters

"Když se dostanete do podobné situace, tak se těšíte na každou další jamku, protože víte, že se stane něco dobrého. Všechno v tu chvíli jde vaším směrem," řekl po prvním kole BMW Championship Snedeker, který začínal na druhé devítce.

Na koně se dostal na třinácté jamce a sesedl z něho až na dvojce, když byl v tu chvíli díky sedmi berdíkům v řadě na skóre -7. Fanoušci si v tu chvíli šeptali o možné 59, ale že ta nepadne, bylo jasné po chvíli. Snedekerův birdiestroj se totiž zasekl a ve zbytku kola už zapsal jen jedno birdie.

Až tak vadit mu to ale nemuselo. Na první místo o ránu před Zachem Johnsonem to stačilo a čtveřice hráčů na děleném třetím místě na něho ztrácí už rány tři. Konkrétně se jedná o Jihoafričana Charla Schwartzela a trojici Kevin Streelman, Steve Stricker a Tiger Woods z USA.

Woods vyloženě nadšený nebyl

"Abych se přiznal, tak nejsem vyloženě nadšený. Hrál jsem totiž opravdu dobře, ale nedokázal jsem z toho tolik vytěžit. Minul jsem tři krátké putty a na všech třech pětiparech zahrál par. To není až tak dobré," litoval promarněných šancí první hráč světa Woods.

Ten se ale dokázal jako jeden z nejlepších vypořádat s premiérou hřiště na PGA Tour. Jaké Conway Farms je? "Je zde dobrý mix opravdu těžkých jamek s těmi, které po birdie doslova volají. Proto jsou výsledky tak rozdílné," řekl na adresu hřiště Phil Mickelson.

Šampión letošního British Open věděl, o čem mluví. Do klubovny sice donesl výsledek -1, ale potřeboval k němu čtyři birdie. Zahrál totiž také tři bogey. Stále ale ještě dopadl dobře, na rozdíl od hvězdných mladíků, kterými jsou Rickie Fowler a Rory McIlroy.

Fowler do své skórkarty zapsal dokonce dvě double bogey a dohrál za +6. McIlroy se musel spokojit s výsledkem ještě o ránu horším, když kromě jednoho double bogey zapsal také triple bogey na jedničce. Pokud oba nezaberou, bude velké finále TOUR Championship bez nich.

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf