Američan Toms je mistrem světa ve hře na jamky

Mistrem světa ve hře na jamky se v kalifornském Carlsbadu stal domácí golfista David Toms. Ve finále mezi dvěma Američany porazil Chrise DiMarca a náleží mu prémie ve výši jednoho miliónu a 300 tisíc dolarů. Toms vyhrál souboj o prvenství v poměru 6:5.

Oba finalisté měli cestu za titulem volnou poté, co šampionát už ve druhém kole skončil pro dva velké favority. Obhájce titulu Američan Tiger Woods vypadl po nečekané prohře s Australanem Nickem O'Hernem a své naděje brzy pohřbil i první hráč světa Vijay Singh z Fidži.

Na turnaji pro 64 elitních golfistů, jehož dotace činila 7,5 milionu dolarů, startoval i český rodák s německý pasem Alexander Čejka a při systému k.o. vypadl hned v prvním kole. Čejka prohrál duel se Španělem Sergiem Garciou 2:4.