Rubriky:

Golf

Lieser zahrál par, svou pozici vylepšil jen kosmeticky

11. listopadu 2013 20:36

Český profesionál Ondřej Lieser má za sebou druhé kolo finálové fáze kvalifikační školy European Tour. Tentokrát hrál Tour, které je lehčí z dvojice hřišť na PGA Catalunya. Po nedělních dvou ranách nad par hrál v pondělí par, když na hřišti nasázel tři birdie a stejný počet bogey. V celkových počtech stačí dvě rány nad par na prozatímní dělenou 109. příčku.

 

Facebook

Lieser měl po pondělních pěti jamkách dvě rány navíc, když na čtyřce a pětce zahrál bogey. Ránu sice umazal na pětiparové sedmičce, jenže na osmičce znovu chyboval. Naštěstí se rychle oklepal a na následujících dvou jamkách zabral – nejdříve skóroval na čtyřparové devítce a druhou devítku začal dalším birdie na pětiparové desítce.

Český hráč potřeboval další birdie, ta ale nepřicházela. Druhá devítka byla o poznání klidnější než ta první, Lieser šel od jedenáctky až do klubovny v paru. A to je zatím málo – posunul se sice o čtrnáct příček výše, ale potřeboval by výsledek začínající šestkou, aby mohl pomýšlet na vyšší příčky.

"Hra je celkem slušná ale pořád to nějak není ono s těmi putty," hodnotil druhý den na Facebooku Ondřej Lieser. "Byl tam i trojputt, nespadnul tam snad žádný záchranný putt ze čtyř či pěti metrů, jak jsem byl dřív zvyklý, ale naštěstí aspoň funguje vše ostatní. Cut je pořád na dostřel, v úterý se uvidí," doplnil a zamířil na driving a trénink puttů.

Celému pelotonu 155 hráčů, kteří se perou o karty na European Tour, zatím vévodí Američan John Hahn, který zahrál v obou dnech 66 ran. V pondělí byl jeho výsledek o to cennější, že ho dosáhl na těžším Stadium Course. S celkovými deseti ranami pod par vede Hahn o dvě rány před Švédem Jensem Dantorpem, další ránu zpět je pak hned pětice hráčů.

Francouz Edouard Espana, který se v neděli uvedl na Tour Course vynikajícím skóre 62, neudržel vysoko posazenou laťku a na Stadium Course zahrál dvě rány nad par. S celkovými šesti ranami pod par mu ale i tak patří dělená osmá příčka a má velkou šanci se probít mezi šťastlivce, kteří si příští rok zahrají nejprestižnější okruh na starém kontinentu.

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf