Bouře zastavily hru v Jižní Africe, vede Donald

5. prosince 2013 22:09

Parádní vstup do turnaje Nedbank Golf Challenge v podobě birdie a eaglu na prvních dvou jamkách předvedl v Gary Player Country Clubu v jihoafrickém Sun City Luke Donald. Zkušený Angličan i díky tomu vede pořadí turnaje ze série European Tour, byť se kolo kvůli bouřím nedohrálo. Po jedenácti jamkách má Donald pět ran pod par.

 

Kyodo, Reuters

Jeho nejbližšími rivaly jsou Jamie Donaldson z Walesu a Dán Thomas Björn – oba mají tři rány pod par. Donaldson však má odehráno dvanáct jamek, Björn jen šest.

"Nemohl jsem si přát na začátek nic lepšího. Birdie a eagle a po dvou jamkách jste najednou tři pod par. Hrál jsem solidní golf a podařilo se mi pár povedených ran, ze kterých jsem těžil. Cítil jsem se dobře a hrál sebevědomě," uvedl Donald. "Hodně mi prospělo vítězství v Japonsku."

Obhájce vítězství na Nedbank Golf Challenge Martin Kaymer je dvě rány pod par, Henrik Stenson začal solidně svou cestu za obhajobou koruny v Race to Dubai a po sedmi jamkách je jeden úder pod normu. První kolo pokračuje v pátek v 7:30 místního času, hned nato od 10:10 je na programu druhé kolo.

Další turnaj European Tour se hraje v Hongkongu, kde je zatím nejlepší Ir David Higgins s šesti ranami pod par, o ránu zpět je Ital Andrea Pavan.


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.