Bouře zastavily hru v Jižní Africe, vede Donald

5. prosince 2013 22:09

Parádní vstup do turnaje Nedbank Golf Challenge v podobě birdie a eaglu na prvních dvou jamkách předvedl v Gary Player Country Clubu v jihoafrickém Sun City Luke Donald. Zkušený Angličan i díky tomu vede pořadí turnaje ze série European Tour, byť se kolo kvůli bouřím nedohrálo. Po jedenácti jamkách má Donald pět ran pod par.

 

Kyodo, Reuters

Jeho nejbližšími rivaly jsou Jamie Donaldson z Walesu a Dán Thomas Björn – oba mají tři rány pod par. Donaldson však má odehráno dvanáct jamek, Björn jen šest.

"Nemohl jsem si přát na začátek nic lepšího. Birdie a eagle a po dvou jamkách jste najednou tři pod par. Hrál jsem solidní golf a podařilo se mi pár povedených ran, ze kterých jsem těžil. Cítil jsem se dobře a hrál sebevědomě," uvedl Donald. "Hodně mi prospělo vítězství v Japonsku."

Obhájce vítězství na Nedbank Golf Challenge Martin Kaymer je dvě rány pod par, Henrik Stenson začal solidně svou cestu za obhajobou koruny v Race to Dubai a po sedmi jamkách je jeden úder pod normu. První kolo pokračuje v pátek v 7:30 místního času, hned nato od 10:10 je na programu druhé kolo.

Další turnaj European Tour se hraje v Hongkongu, kde je zatím nejlepší Ir David Higgins s šesti ranami pod par, o ránu zpět je Ital Andrea Pavan.


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.