Rubriky:

Golf

Na Havaji vede Zach Johnson, má tři rány náskok

5. ledna 2014 14:20 - Kapalua

Zach Johnson si během druhého kola Hyundai Tournament of Champions vybudoval na čele leaderboardu náskok tří ran, když nastřádal třináct ran pod par. A to i přesto, že nezahrál jediné birdie na pětiparech, na nichž se dá v Kapalua na Havaji útočit vždy druhou ranou na green. "Jsem teprve v polovině cesty," nenechal se unést euforií po povedeném sobotním vystoupení Johnson.

 

MARCO GARCIA, ČTK/AP

Tři rány za ním je jeho jmenovec Dustin, který na prvním turnaji v novém roce obhajuje loňský titul. Spolu s Dustinem Johnsonem se na druhém místě srovnali Matt Kuchar a Jordan Spieth.

Dustin Johnson prošel hřiště Plantation v úplně jiném duchu než Zach. Známý ranař skóroval do birdie na všech pětiparech, což mu pomohlo vybudovat dobrou pozici před posledními dvěma koly turnaje, který vyvrcholí v pondělí.

"Hřiště mi vyhovuje. Mohu útočit na všech pětiparech a je tu pár krátkých jamek, kde je možné drajvovat blízko ke greenu. Takže když budu dobře chipovat a puttovat, mohu tady nastřílet kdykoli velmi dobré skóre," pochvaloval si Dustin Johnson.

Zach Johnson: Dustina se nebojím

Vítěz loňského Masters Adam Scott, jenž se může dostat do čela světového žebříčku, když se mu podaří jeho havajská mise, která zahrnuje i Sony Open příští týden v Honolulu, zahrál sedmdesát ran a je sedm ran za Zachem Johnsonem. Australan proto potřebuje zahrát v neděli nízké skóre, aby měl šanci v pondělí míchat pořadím.

Zach Johnson má naproti tomu šanci na druhé vítězství v řadě, přestože to první na Tigerově turnaji pro zvané World Challenge se nepočítá do oficiálních výsledků. Přesto to byl triumf, který spolu s vítězstvím na Masters 2007 patří k nejhodnotnějším z jeho jedenácti výher v kariéře.

To už je ale pryč, teď chce Zach Johnson oslavit vstup do své jedenácté sezóny na PGA Tour dvanáctou výhrou v kariéře. Má k ní blízko, ale bude se muset popasovat především s ranařem Dustinem. "Hrál jsem s ním už nespočetněkrát. Líbí se mi sledovat ho při drajvování. Hrát s ním ale pro mě není tak odlišné, jako hrát s jinými hráči. Prakticky všichni pálí dál než já... Dustina se proto nebojím," zakončil Zach Johnson.

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf