Rubriky:

Golf

Golfista McIlroy se stal podruhé hráčem roku na PGA Tour

1. října 2014 16:02 - Ponte Vedra Beach

Severoirský golfista Rory McIlroy se stal podle očekávání podruhé v kariéře nejlepším hráčem roku na PGA Tour. První hráč světa letos vyhrál dva majory British Open a PGA Championship a o víkendu dovedl výběr Evropy k výhře nad USA a k triumfu v prestižním Ryder Cupu.

 

Eddie Keogh, Reuters

Pětadvacetiletý McIlroy je čtvrtým golfistou, který anketu datovanou od roku 1990 ovládl více než jednou. Před ním to dokázali jedenáctinásobný hráč roku Tiger Woods z USA a dvakrát vyhráli Australan Greg Norman a Jihoafričan Nick Price.

Poprvé McIlroy obdržel cenu pro hráče roku předloni, kdy byl jedničkou evropského i amerického žebříčku a vyhrál major PGA Championship.

V tomto roce zvítězil McIlroy na třech turnajích PGA Tour a dvanáctkrát skončil v desítce. Celkem letos na turnajích americké série vydělal na odměnách 8,2 miliónu dolarů. Získal i trofej pro hráče s nejnižším průměrem skórování.

McIlroy obdržel v anketě nejvíce hlasů před Američany Billy Horschelem, Jimmy Walkerem a Bubbou Watsonem a Němcem Martinem Kaymerem. O nejlepším golfistovi roku na PGA Tour rozhodují samotní hráči, hlasovat můžou ti, kteří letos odehráli minimálně patnáct oficiálních turnajů.

Nováčkem roku se stal Američan Chesson Hadley.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf