Lahiri v Kuala Lumpur poprvé vyhrál golfový turnaj European Tour

Anirban Lahiri ovládl turnaj Malaysian Open. Indický golfista získal první titul jen tři měsíce po získání účastnické karty na European Tour. V dramatickém finále porazil o jednu ránu Bernda Wiesbergera z Rakouska.

Indický golfista Anirban Lahiri

Sedmadvacetiletý Lahiri ztrácel před finále na vedoucího Wiesbergera pět ran. Do neděle ale vstoupil čtyřmi birdie na prvních pěti jamkách a pomohlo mu i double bogey Rakušana, který na pětiparu poslal míč do vody.

V závěru zvládl Lahiri nervy a rozhodl birdie na předpolední sedmnáctce. „Ještě mi to nedochází, ale až přijedu domů, tak mě to štěstí dostihne. Jsem moc rád, že jsem prolomil tuhle bariéru," smál se vítěz, který inkasoval šek na 439.796 eur.

Lahiri se stal čtvrtým indickým golfistou, který vyhrál turnaj nejvyšší evropské série, a nyní sní o startu na majoru Masters. „To je můj cíl a teď mám šanci," řekl.