Golfista Day vyhrál v rozstřelu turnaj v La Jolle

Australský golfista Jason Day vyhrál turnaj na hřišti Torrey Pines v La Jolle a získal třetí titul na americké PGA Tour. Díky úspěchu v rozstřelu se Day stal prvním Australanem a teprve třetím zahraničním hráčem, jenž na tomto turnaji od roku 1952 zvítězil.

Australský golfista Jason Day vyhrál turnaj na hřišti Torrey Pines v La Jolle.

Day zvládl čtyři kola turnaje na 279 ran, což se podařilo ještě třem jeho americkým soupeřům. Na první dodatečné jamce vypadli ze hry o vítězství Harris English a loňský vítěz Scott Stallings, na druhé pak sedmadvacetiletý Australan zahrál lépe než J.B. Holmes.

"Být šampionem zní dobře. Je to úžasný pocit. Stále jsem si představoval sám sebe, jak držím trofej. Jsem na sebe opravdu pyšný," uvedl Day, jenž se po triumfu posunul z osmého na čtvrté místo světového žebříčku.

Turnaj nedokončil jeho sedminásobný vítěz Tiger Woods. Devětatřicetiletému Američanovi se vrátily potíže s operovanými zády a musel už v prvním kole odstoupit.

Golfový turnaj Farmers Insurance Open na hřišti Torrey Pines v La Jolle (dotace 6,3 miliónu dolarů/par 72):