Golfistka Lincicomeová vyhrála znovu po šesti letech úvodní major

Americká golfistka Brittany Lincicomeová vyhrála podruhé v kariéře úvodní major sezony okruhu LPGA. Na hřišti v Rancho Mirage v neděli porazila na třetí jamce rozstřelu krajanku Stacy Lewisovou a na turnaji ANA Inspiration v Kalifornii triumfovala opět po šesti letech.

Vítězka Brittany Lincicomeová.

Lincicomeová stejně jako v roce 2009 zahrála ve finálovém kole na poslední osmnáctce eagle, jamku na dvě rány pod par. Tentokrát si díky tomu vynutila rozstřel, v kterém po třech jamkách díky paru na stejné jamce rozhodla. Turnaj kategorie major vyhrála podruhé v kariéře a pošesté se radovala z titulu na LPGA Tour.

„Zahrát eagle je vždy skvělé, ale dokázat to na poslední nedělní jamce na majoru a hned dvakrát, tak to je opravdu fantazie," řekla Lincicomeová, která vítězství oslavila se svou caddie, přítelem i otcem tradičním skokem do jezírka na hřišti.

Do závěrečných kol se nedostala ani jedna z dcer bývalého českého tenisty Petra Kordy, které reprezentují USA. Zkušenější Jessica obsadila 84. místo se skóre +5, její mladší sestra a amatérka Nelly měla +7 a byla na děleném 99. místě.