Golfistka Spilková se v Turecku zlepšila a prošla cutem

Belek

Golfistka Klára Spilková prošla na turnaji evropské série Ladies European Tour v Turecku do finálového kola. Po neděli měla česká hráčka skóre +4 a hrozilo, že poprvé letos neprojde cutem, ale dnes v druhém kole v Beleku zahrála -4, celkově je v paru a figuruje na děleném 22. místě.

Česká golfistka Klára Spilková.

První den Spilková po šesti bogey a dvou birdie figurovala až na 82. místě. V pondělí se výrazně zlepšila a pět birdie jí pokazilo jen jedno bogey, díky čemuž zaznamenala výrazný posun o šedesát příček. "Dnes byl úplně jiný den než včera. Věřila jsem si a hrála jsem velice solidně," uvedla golfistka v tiskové zprávě.

Loni se Spilkové v Turecku nadmíru dařilo: po prvním kole byla čtvrtá, po druhém dokonce vedla a útočila na první titul, ale skončila šestá. Letos už na titul myslet nemůže. Po dvou kolech ztrácí dvanáct ran na vedoucí Melissu Reidovou z Anglie, vítězku Prague Open 2012.