Matuš vyhrál ve Slavkově další díl Czech PGA Tour

Slavkov u Brna

Golfista Stanislav Matuš vyhrál ve Slavkově u Brna další díl domácí profesionální série Czech PGA Tour. Dvoudenní turnaj na hřišti Austerlitz golf resort ovládl se skóre -5 o ránu před Filipem Mrůzkem a po pěti turnajích se dostal do průběžného vedení.

"Základ úspěchu jsem položil už před turnajem. Měl jsem informace, že jsou ve Slavkově velmi rychlé greeny. Poctivě jsem si prošel tréninkovou rundu i Pro-Am, abych si zvykl. A vyplatilo se," pochvaloval si Matuš v tiskové zprávě.

Pondělní kolo vyhrál Mrůzek, ale vedení ztratil v druhém dnu po dvou bogey na jamkách čtrnáct a patnáct. Naopak Matuš předvedl vynikající kolo, zahrál sedm birdie, což společně s dvěma bogey znamenalo 67 ran a v součtu vítězných 139 úderů. Mrůzek si mohl vynutit rozstřel, ale birdie na poslední jamce se mu zahrát nepovedlo.

"První den jsem sice hrál také slušný golf, ale neproměňoval šance," řekl Matuš. "Druhé kolo jsem po pěti jamkách šel minus tři, což mě uklidnilo. Zlomem byla patnáctka, na které jsem zachránil par těžkou dlouhou ranou z kopce a vzápětí jsem skóroval na šestnáctce a sedmnáctce. Stručně bych to shrnul: Začalo to padat v pravou chvíli," řekl Matuš, hráč z Prosper Golf Clubu Čeladná.

Nejlepší kolo turnaje předvedl Tadeáš Sedláček, který zapsal 66 ran, díky čemuž poskočil až na třetí místo, o které se podělil s nejlepším amatérem Martinem Hromádkou. Bývalý desetibojař Roman Šebrle zaplatil za experimenty se švihem celkovým výsledkem dvacet ran nad par a skončil na děleném 47. místě.

Příští turnaj série Czech PGA Tour se bude hrát koncem června na hřišti v Ostravici.

UNIQA Czech PGA Austerlitz & Golf Trophy 2015, turnaj golfové série Czech PGA Tour ve Slavkově u Brna (par 72, dotace 500 000 korun):