Argentinský golfista Gómez překvapivě vyhrál turnaj v Memphisu

Memphis

Golfový turnaj FedEx St. Jude Classic v Memphisu vyhrál překvapivě Fabian Gómez z Argentiny. Hráč, jemuž před turnajem patřilo až 288. místo ve světovém žebříčku, tak dosáhl na své první vítězství na PGA Tour.

Argentinský golfista Fabian Gómez přijímá gratulace k triumfu v turnaj FedEx St. Jude Classic v Memphisu.

Gómez vstupoval do nedělního závěrečného kola na děleném prvním místě spolu se zkušenějším Angličanem Gregem Owenem a neočekávalo se, že by se ve vedení udržel. Argentinský outsider však předvedl klidný a koncentrovaný výkon a před Owenem vyhrál o čtyři rány. Hřiště zvládl celkově za 13 úderů pod par.

"Spal jsem dobře, měli jsme na hotelu příjemné grilování," popsal Gómez přípravu na závěrečné kolo. "Snažil jsem se hrát stejně jako předchozí tři dny, mít čistou hlavu a poslední kolo si užít," řekl golfista, jenž v předchozích 69 turnajích na americké PGA Tour skončil jen třikrát do desítky.

O třetí místo se podělilo pět hráčů včetně bývalé světové jedničky Phila Mickelsona z USA, jenž čeká na vítězství od British Open 2013. Pro slavného Američana a další elitní hráče byl turnaj v Memphisu generálkou na US Open, které se hraje v Chambers Bay tento týden.

Na druhém majoru této sezóny se sice hrdina z Memphisu Gómez nepředstaví, vítězstvím ze St. Jude Classic si však zajistil účast na PGA Tour v letech 2016 a 2017, start na letošním PGA Championship a příští rok na Masters.