Sörenstamová jako první vyhrála stejný turnaj pětkrát za sebou

OCU

Annika Sörenstamová jako první golfistka v historii vyhrála pětkrát za sebou na profesionálním okruhu LPGA stejnou soutěž. Místem rekordního zápisu pětatřicetileté Švédky se dnes stalo japonské město Ocu, kde Sörenstamová vyhrála tříkolový turnaj Mizuno Classic s výkonem 21 úderů pod par hřiště.

Světová jednička po dvou kolech ztrácela jednu ránu na vedoucí Korejku Kim Young, ale sobotní finále zvládla skvěle. Na hřišti s parem 72 stejně jako v pátek zahrála 64 a nedala soupeřkám šanci. O tři údery v konečném součtu horší byla druhá Jennifer Rosalesová z Filipín.

Sérii pěti vítězství na jednom podniku nemá na kontě ani žádný z profesionálních hráčů. Čtyřikrát dokázali stejný turnaj vyhrát na PGA Tour Gene Sarazen, Walter Hagen a současný král mezi golfisty Tiger Woods.

"Jsem moc ráda, že jsem měla šanci udělat něco, co nikdo přede mnou nedokázal," řekla novinářům Sörenstamová. V této sezoně vytěžila z 19 startů devět titulů, na kontě má včetně bonusu z japonského Ocu ve výši 150 000 dolarů již bezmála 2,4 miliónu. Během kariéry vyhrála již 65 turnajů.