Ženské US Open vyhrála debutující korejská golfistka

Golfový turnaj žen US Open vyhrála hned při svém prvním startu Korejka Čon In-ki, což se před ní povedlo naposledy v roce 2005 její krajance Birdie Kim. Dvacetiletá Čon In-ki zvítězila před dalšími dvěma Korejkami Jang He-jong a světovou jedničkou Pak In-pe. Američanka českého původu Jessica Kordová neprošla cutem a nenavázala na předloňské sedmé místo.

Korejka Čon In-ki s pohárem pro vítězku golfového US Open.

Čon In-ki vybojovala triumf díky výbornému poslednímu kolu, před kterým ztrácela čtyři rány na vedoucí krajanku Jang He-jong. V neděli zahrála -4 a s celkovým skóre osm úderů pod par ji nakonec předstihla o jednu ránu.

"Všechno tu pro mě bylo úplně nové. Takhle jsem si jenom užívala nové věci a bavila se. I když jsem Korejka, američtí fanoušci mi hodně tleskali, což mi pomohlo získat dobrý rytmus hry," uvedla vítězka, která se téměř celým turnajem prosmála.

Golfový turnaj žen US Open v Lancasteru, třetí major sezóny LPGA Tour (dotace 4,5 miliónu dolarů, par 70):