Merritt se dočkal první trofeje na PGA Tour, Woods byl osmnáctý

Gainesville

Devětadvacetiletý americký golfista Troy Merritt vyhrál překvapivě turnaj Quicken Loans National v Gainesville a dočkal se první trofeje na okruhu PGA. Až 180. hráč světového žebříčku přitom na předchozích pěti turnajích ani neprošel cutem, ale v sobotním třetím kole vyrovnal 61 údery rekord hřiště a v neděli vedení uhájil.

Americký golfista Troy Merritt pózuje s trofejí pro vítěze turnaje Quicken Loans National v Gainesville.

"Je úžasné, že člověk sní celý život o tom, že vyhraje takovýto turnaj a najednou se to stane. Přitom tady bylo tolik skvělých hráčů," radoval se Merritt. O tři rány horší byl na druhém místě jeho krajan Rickie Fowler, třetí skončil Švéd David Lingmerth.

Ve třetím kole rozhodl o svém osudu i bývalý dlouholetý lídr světového žebříčku Tiger Woods. Ten však po slibné první polovině turnaje zapsal výsledek 74 a naděje na první titul po dvou letech pohřbil. Nakonec se slavný Američan dělil o 18. místo s výsledkem -8, tedy o deset horším, než uhrál vítězný Merritt.

Golfový turnaj PGA Tour Quicken Loans National v Gainesville (dotace 6,7 mil. dolarů, par 71):