Ir Lowry vyhrál v Akronu poprvé turnaj PGA Tour

Akron

Irský golfista Shane Lowry vyhrál v Akronu turnaj WGC Bridgestone Invitational a získal svůj první titul na PGA Tour. Na hřišti Firestone Country Club skončil se skóre -11 a o dvě rány porazil Bubbu Watsona z USA.

Shane Lowry s Gary Player Cup po triumfu v Akronu.

Do finálového kola vstupovali ve vedení Angličan Justin Rose a Američan Jim Furyk, ale oba zahráli shodně dvě rány nad par a klesli na dělené třetí místo.

Lowry předvedl v neděli skvělých 66 ran a při birdie na desítce a závěrečné osmnáctce zvládl parádní rány přes stromy. "Hraju dobře celý rok, ale uplynulé čtyři dny jsem hrál svůj nejlepší golf," řekl osmadvacetiletý hráč s plnovousem.

Letošní vítěz Masters a US Open Jordan Spieth z USA skončil na dělené desáté příčce a zůstane na druhém místě světa. V čele žebříčku mohl vystřídat Roryho McIlroye ze Severního Irska, který v Akronu neobhajoval titul, jen v případě výhry.

Golfový turnaj PGA Tour WGC-Bridgestone Invitational v Akronu (dotace 9,25 mil. dolarů, par 70):