Rubriky:

Golf

Golfový turnaj European Tour u Prahy vyhrál Belgičan Pieters

30. srpna 2015 16:50 - Vysoký Újezd

Golfový turnaj D+D REAL Czech Masters na hřišti Albatross u Prahy vyhrál Belgičan Thomas Pieters a získal první vítězství na prestižním okruhu European Tour. Nejlepší domácí hráči amatér Vítek Novák a Filip Mrůzek skončili v sedmé desítce pořadí.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Už samotným postupem do finálových kol se postarali o ukončení půstu českých golfistů, který trval 21 let. Jediným Čechem, který před nimi prošel na European Tour cutem, byl v roce 1994 na Czech Open v Mariánských Lázních Jiří Janda.

Novák po nepovedeném třetím kole zahrál v neděli par a polepšil si o jedenáct míst na konečné 63. místo. Na hřiště vyrážel už přes osmou ranní. "Nakonec jsem byl i rád, že jsem hrál už ráno. Nehrál jsem ještě v takovém vedru a měl jsem výborné greeny," citoval ho server golfchannel.cz.

Pokazil čtvrtou jamku, kde zahrál double bogey, a turnaj zakončil bogey na osmnáctce. Jinak dnes zapsal třikrát birdie. "Myslím, že herně to bylo dnes mé nejlepší kolo na Albatrossu, bohužel jsem toho nebyl schopný využívat. Celý den jsem však hrál opravdu dobře," konstatoval. O přestupu k profesionálům zatím neuvažuje, chystá se studovat v USA.

Naopak Mrůzek zakončil turnaj svým nejhorším kolem se skóre +5 a propadl se o 18. míst na 68. příčku. "Dělal jsem zbytečné chyby. A bylo jich hodně. Volil jsem strašně dlouhé hole do greenu. Pořád jsem je přestřeloval a hrál z roughu, což je tady hodně těžké. A ani paty jsem netrefoval. Můžu se zlobit jen sám na sebe," uvedl.

Třiadvacetiletý Pieters dnes zahrál tři rány pod par a s celkovým výsledkem -20 zvítězil o tři údery před Švédem Pellem Edbergem. Z miliónové dotace turnaje obdržel šek na 166 660 eur (4,5 miliónu korun).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf