Australan Day vyhrál suverénně turnaj v Edisonu

Edison

Australský golfista Jason Day prožívá životní sezónu. Po zisku prvního majoru na PGA Championship hraje dál skvěle a nyní ovládl turnaj The Barclays. V úvodním dílu play off FedEx Cupu zvítězil na hřišti v Edisonu s obrovským náskokem šesti ran a letos na PGA Tour vyhrál už počtvrté.

Australan Jason Day na The Barclays.

"Snažím se zlepšovat každý týden, ale musím říct, že mám za sebou báječné léto. Je to smršť a doufám, že to ještě nekončí," usmíval se Day s trofejí.

Druhý za Dayem, který finálové kolo zvládl se skvělým skóre -8, skončil Švéd Henrik Stenson. Třetí Bubba Watson z USA už ztrácel osm ran. "Hrál jsem fantasticky, fenomenální golf. Jsem nadšený a snad na to navážu," přál si Day.

Před triumfem v Edisonu vyhrál Day major PGA Championship, předtím kraloval na Canadian Open a v únoru na Farmers Open. "Projevuje se píle a oddanost, kterou golfu věnuju už léta," řekl Day, který může vyrovnat krajana Jima Ferriera. Ten jako jediný Australan vyhrál v roce 1951 na PGA Tour v jedné sezóně pět turnajů.

Turnaj se nevydařil Jordanu Spiethovi. Vítěz letošního US Open a Masters obešel obě úvodní kola s bilancí sedm ran nad par a jako první hráč v historii neprošel při prvním startu v roli světové jedničky cutem. O post lídra žebříčku proto přijde, ale po další akci play off FedEx Cupu v Bostonu se může do čela vrátit.

Golfový turnaj PGA Tour Wyndham Championship v Edisonu - 1. díl play off FedEx Cupu (dotace 8,25 mil. dolarů, par 70):