Golfistka Spilková skončila ve Švédsku dvanáctá

Helsingborg

Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji Helsingborg Open ve Švédsku dvanáctá a po čtvrtém místě ze Skotska si připsala druhý nejlepší výsledek v letošním seriálu Ladies European Tour. Po čtyřech kolech měla součet 290, dvě rány pod par, na vítěznou Dánku Nicole Brochovou Larsenovou ztratila deset úderů.

Klára Spilková na hřišti ve švédském Helsingborgu.

"Mám z tohoto týdne velkou radost, protože jsem hrála solidně," uvedla dvacetiletá Spilková v tiskové zprávě.

Brochová Larsenová vedla už od čtvrtka, dnes však zahrála dvě rány nad par a zvítězila jen s minimálním rozdílem před Ashleigh Simonovou z Jihoafrické republiky.

Ve finálovém kole byla lepší i Spilková, která dosáhla skóre -1 a z konce třetí desítky se vyšvihla až na 12. místo. Dvacetiletá Češka navíc sahala po ještě nižším součtu, ale na patnácté až sedmnácté jamce pokaždé zahrála bogey.

"Poslední kolo bylo opravdu náročné. Foukal hodně silný vítr a já za těchto podmínek hrála úžasný golf," zhodnotila Spilková výkon z posledního kola a k sérii tří bogey v řadě dodala: "Byla to možná trošku ztráta koncentrace, protože vítr byl opravdu hodně silný a bylo těžké hrát pary a birdie po celou dobu."

Ze Švédka zamíří Spilková do Francie, kde si poprvé zahraje major The Evian Championship, který se uskuteční od 10. do 13. září. "Už se moc těším," řekla před svou čtvrtou účastí na majoru v kariéře. Dosud hrála třikrát na British Open a předloni, loni ani letos neprošla cutem.

The Helsingborg Open, golfový turnaj evropské série Ladies European Tour (dotace 250.000 eur):
1. Brochová Larsenová (Dán.) 280 (68+69+68+75)