Povedený závěr vynesl Spilkovou na LET ve Francii na sedmé místo

Saint Jean de Luz

Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji ve Francii sedmá, což je její druhé nejlepší letošní umístění v seriálu Ladies European Tour. Dvacetiletá česká profesionálka dopadla lépe jen v červenci ve Skotsku, kde obsadila čtvrté místo. V Saint Jean de Luz zvítězila po rozstřelu domácí Celine Herbinová.

Česká golfistka Klára Spilková.

Spilková, která byla po třech kolech devatenáctá, zahrála ve finálovém dějství pětkrát birdie a připsala si 66 úderů, čtyři pod par hřiště. Celkový součet měla -5, na vítězku ztratila šest ran.

"První tři dny jsem hrála vyrovnaný golf, padaly tam birdie, ale zároveň jsem udělala i pár chyb a dávala bogey. Dnešní poslední den jsem se vyvarovala chybám a zahrála krásný výsledek. Jediné bogey přišlo na deváté jamce, kde jsem bohužel zahrála trojputt. Z výsledku a umístění mám velkou radost," uvedla Spilková v tiskové zprávě.

Ještě tři jamky před koncem vedla turnaj o tři rány devatenáctiletá Emily Kristine Pedersenová z Dánska, ale pak zahrála bogey a double bogey a Herbinová s ní srovnala krok. V rozstřelu nakonec domácí golfistka vybojovala první vítězství na okruhu LET.

Další turnaj Spilková absolvuje od 23. října v Indii.

Ladies Open de France, golfový turnaj série Ladies European Tour v Saint Jean de Luz (dotace 250.000 eur, par 70):