Čejka vybojoval v Las Vegas druhé místo

Las Vegas

Německý golfista českého původu Alex Čejka obsadil dělené druhé místo na turnaji PGA Tour v Las Vegas, kde žije. Čtyřiačtyřicetiletý rodák z Mariánských Lázní zahrál v posledních dvou kolech shodně 66 ran, pět pod par, a nestačil jen na Američana Smylieho Kaufmana. O druhou příčku se Čejka podělil s pěti domácími hráči.

Alex Čejka na turnaji v Las Vegas.

Pro německého golfistu je to druhý nejlepší výsledek na PGA Tour v kariéře, druhé místo obsadil celkově potřetí. Jediné vítězství v elitním seriálu vybojoval letos v březnu v portorickém Río Grande.

Kaufman získal titul při teprve pátém startu na PGA Tour. Vítězství spojené se šekem na 1,15 miliónu dolarů si zajistil skvělým finišem, turnaj zakončil nejlepším kolem celé soutěže, když zahrál 61 úderů, 11 pod par. Třiadvacetiletý Američan se stal druhým nováčkem v řadě, který vyhrál turnaj zámořského okruhu. Před týdnem v Napa triumfoval Argentinec Emiliano Grillo.

Kaufmanovi udělalo velkou radost i to, že mu vítězství zajistilo start na Masters. "To je neuvěřitelné. Kdyby mi někdo řekl, že si zahraju na Masters, nebo jen v Augustě, tak bych vyšiloval. A teď budu na Masters, to je vtip," uvedl.