Australan Scott vyhrál druhý golfový turnaj PGA Tour za sebou

Doral

Australský golfista Adam Scott týden po triumfu v Palm Beach Gardens ovládl i turnaj v Doralu. S výsledkem 276 ran vyhrál Cadillac Championship o jeden úder před Američanem Bubbou Watsonem a získal prémii 1 620 000 dolarů.

Australský golfista Adam Scott triumfoval na turnaji v Doralu.

Pětatřicetiletý Scott si připsal třináctý titul v kariéře a druhý v rámci série World Golf Championship, v které zvítězil už před pěti lety v Bridgestone Invitational v Akronu. Na Floridě dokázal dva turnaje za sebou vyhrát jako první golfista po Tigeru Woodsovi, kterému se to povedlo v roce 2001.

Scott se v závěrečném hracím kole posunul do čela, přestože se v první polovině dne dopustil dvou double bogey a ztrácel v tu chvíli celkem šest ran na vedoucího Roryho McIlroye ze Severního Irska. Pak ale zahrál ještě šest birdie a o tři rány pokořil normu hřiště, dohromady po čtyřech kolech měl skóre -12.

McIlroy nezahrál ve finálovém kole ani jedno birdie a se ztrátou dvou ran klesl na třetí místo, o které se podělil s Angličanem Dannym Willettem. Watson skončil v Doralu druhý už potřetí v kariéře.

Golfový turnaj Cadillac Championship série PGA a European Tour v americkém Doralu (dotace 9 mil. dolarů, par 72):