Golfistka Spilková skončila v Číně na turnaji LET na 62. místě

Šen-čen

Golfistce Kláře Spilkové se nevydařila víkendová kola turnaje World Ladies Championship série LET v Číně a obsadila 62. místo. Na hřišti v Mission Hills Clubu v Šen-čenu skončila poslední z hráček, které prošly cutem.

Česká golfistka Klára Spilková na Ladies European Tour v německém Wörthsee.

Turnaj měl od prvního dne zpoždění kvůli počasí. Spilková dohrála druhé kolo až v sobotu a v polovině turnaje ještě byla se skóre +1 dvacátá a měla na dohled elitní desítku. V sobotu odpoledne rozehrála 3. kolo, v kterém ale chybovala. Zahrála v něm 78 úderů a klesla v pořadí. V neděli se zlepšila jen o ránu a turnaj dokončila se skóre +12.

Jednadvacetiletá Spilková, která se drží na postupové příčce na olympijské hry v Riu de Janeiro, poprvé letos prošla cutem a připsala si na konto 1841 eur.

Turnaj ovládly Korejky, které obsadily prvních pět míst. Vyhrála I Čung-min s devíti ranami pod par.

Golfový turnaj World Ladies Championship v Mission Hills Clubu série Ladies European Tour (LET) v Šen-čenu (Čína):