Hatton a Snedeker mají premiérové triumfy na European Tour

Vítězem golfového turnaje Alfred Dunhill Links Championship ve skotském St. Andrews se stal Angličan Tyrrell Hatton a získal svůj první titul na European Tour. K prémii 800 000 dolarů (přes 19 milionů korun) ho nasměroval skvělý výkon v sobotním třetím kole, v němž zahrál 62 ran a vyrovnal rekord hřiště.

Angličan Tyrrell Hatton po triumfu při Alfred Dunhill Links Championship.

Turnaj zakončil s bilancí 23 úderů pod par a zvítězil s náskokem čtyř ran před krajanem Rossem Fisherem a Jihoafričanem Richardem Sternem.

"Je to úžasný pocit. O tomhle jsem snil od šesti let, kdy jsem chodil kolem Wentworthu," radoval se Hatton z vítězství ve slavném golfovém klubu.

Čtyřiadvacetiletý hráč korunoval triumfem povedenou druhou polovinu sezony, v níž skončil druhý na Scottish Open, pátý na British Open a desátý na PGA Championship.

Premiérové vítězství na European Tour dnes slavil také Američan Brandt Snedeker. Čerstvý šampion Ryder Cupu vyhrál soutěž na Fidži o devět ran před Novozélanďanem Michaelem Hendrym. Pětatřicetiletý Snedeker má ve sbírce devět titulů z americké PGA Tour, ale na evropském okruhu se mu dosud nedařilo.

Golfový turnaj Alfred Dunhill Links Championship série European Tour v St. Andrews (par 72, dotace 5 milionů eur):