Rubriky:

Golf

Woodsův návrat ke golfu se odkládá, v Kalifornii startovat nebude

10. října 2016 21:13 - Napa

Návrat bývalé světové golfové jedničky Tigera Woodse na okruh PGA Tour se po čtrnáctiměsíční pauze opět odkládá. Vítěz čtrnácti majorů se odhlásil z turnaje v kalifornské Napě, na němž měl tento týden podle původních plánů slavit comeback po loňské operaci zad. Nový termín stanovil Woods na prosinec.

 

Rob Schumacher, Reuters

Čtyřicetiletý Američan věřil, že start na podniku Safeway Open, jímž ve čtvrtek začne nová sezona PGA Tour, stihne. V pondělí ale na svém webu konstatoval, že jeho hra stále není na potřebné úrovni. Nenastoupí ani na listopadovém turnaji European Tour v Turecku, kde chtěl absolvovat druhý start po pauze.

"Zdraví mi slouží a cítím se silný, ale moje hra je bezzubá a není na takové úrovni, na jaké by měla být," uvedl vítěz 79 turnajů PGA Tour, který strávil rekordních 683 týdnů v čele světového žebříčku.

Woods v posledních dnech trénoval v Kalifornii a musel uznat, že na měření sil s nejlepšími hráči světa zatím nemá. O návrat se nyní hodlá pokusit v prosinci na Bahamách. "Budu pokračovat v tvrdé práci a mám v plánu hrát na turnaji mé nadace Hero World Challenge v Albany," řekl.

V minulém týdnu si Woods, jenž nyní figuruje až na 786. místě světového pořadí, užil coby asistent kapitána vítězství amerických golfistů v Ryder Cupu nad evropským výběrem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf