Golfový turnaj v Jacksonu vyhrál nováček Gribble a dostal kohouta

Jackson

Při svém osmém startu na okruhu PGA se americký nováček Cody Gribble dočkal premiérového vítězství. Šestadvacetiletý golfista vyhrál turnaj Sanderson Farms Championship v Jacksonu, na kterém chyběli elitní hráči.

Cody Gribble s trofejí pro vítěze turnaje v Jacksonu.

"Nemám slov, je to neskutečná věc," uvedl Gribble, který si jen tak tak zajistil hrací kartu pro tuto sezonu elitního amerického seriálu. "Bylo to krušný konec roku, ale jsem tu," řekl. Nyní má jistou účast na PGA Tour až do roku 2019. Před turnajem byl ve světovém žebříčku až na 448. místě, po životním úspěchu poskočil o 243 příček.

Za vítězství obdržel šek na 756.000 dolarů (18,6 milionu korun) a trofej v podobě bronzového kohouta. Za Gribblem skončili s odstupem čtyř ran další Američané Chris Kirk a Luke List a Angličan Greg Owen.

Golfový turnaj Sanderson Farms Championship série PGA Tour v Jacksonu (par 72, dotace 4,2 miliónu dolarů):