Woods skončil při návratu patnáctý, jeho turnaj vyhrál Macujama

Nassau

Bývalý první golfista světa Tiger Woods skončil při návratu do hry po téměř šestnáctiměsíční pauze patnáctý na Hero World Challenge. Turnaj na Bahamách, jehož je Woods pořadatelem, vyhrál se skóre -18 Japonec Hideki Macujama o dvě rány před Švédem Henrikem Stensonem.

Tiger Woods v Nassau.

"Byl to skvělý týden, protože jsem zpátky. Jsem moc rád, že zase hraju, záda drží a jsem schopný se rovnat s nejlepšími," řekl vítěz čtrnácti majorů Woods. Svůj um ukázal hlavně ve 2. kole, v kterém ani jednou nechyboval a měl sedm ran pod par.

Čtyřicetiletý Američan zahrál během čtyř kol nejvíce birdie ze všech sedmnácti hráčů, kteří turnaj dokončili, jenže udělal také hodně chyb. Na poslední kolo potřeboval 76 ran, čtyř nad par, jelikož třikrát zapsal do skórkarty i double bogey.

"Množství birdie samozřejmě těší. Dovolil jsem si hrát hodně agresivně, což hřiště umožňovalo," řekl Woods a byl si vědom hodně zkažených ran. "Byly to chyby pramenící ze špatných rozhodnutí," dodal. Nejvíc ho potrápila čtyřparová osmnáctka, na níž třikrát ze čtyř kol zahrál double bogey.

Golfový turnaj Hero World Challenge série PGA Tour v Nassau (dotace 3,5 miliónu dolarů, par 72):