Rubriky:

Golf

Obhájce Johnson neprošel cutem a na US Open končí, vede kvarteto hráčů

17. června 2017 08:29 - Erin
(Aktualizováno: 17. června 2017 09:15)

Po druhém kole golfového majoru US Open se o vedení dělí čtveřice hráčů. Shodně 137 ran zahráli Britové Paul Casey a Tommy Fleetwood a také Američané Brian Harman a Brooks Koepka. Po prvním dnu vedoucí Rickie Fowler následuje o jediný úder zpět na děleném pátém místě.

 

Geoff Burke, Reuters

Do druhé části turnaje se překvapivě nekvalifikoval obhájce prvenství a světová jednička Dustin Johnson rovněž z USA. A cutem na obávaném hřišti Erin Hills neprošli ani Rory McIlroy ze Severního Irska a Australan Jason Day. Poprvé od zavedení žebříčku v roce 1986 tak nepokračuje v turnaji nikdo z první trojice světového pořadí.

Po čtvrtku druhý Casey se vyhoupl do čela výsledkové listiny, ačkoliv se v pátek dopustil triple bogey, poté co na pětiparu číslo 14 dostal míček do jamky až osmou ránou. Do hry se ale vrátil skvělou sérií pěti birdie a kolo zachránil na skóre -1. "Ne vždy si člověk užije golfové kolo s osmičkou ve skórkartě, ale já jsem docela šťastný člověk. Bylo to trochu jak na horské dráze," řekl Casey.

Všichni jeho společníci z vedoucího kvarteta zvládli druhé kolo o ránu lépe. Fowlerův čtvrteční výsledek, 65 ran, zopakovali v pátečním programu čtvrtý muž světového žebříčku Hideki Macujama z Japonska, který se dělí o osmé místo, a Američan Chez Reavie (13.).

Johnsonovi, který se v pondělí stal otcem druhého syna, chyběly k postupu tři rány, McIlroyovi po zranění žeber ještě o jednu víc a Day patřil s výsledkem 154 úderů k nejhorším vůbec. Na majoru neprošel cutem naposledy v roce 2012 při PGA Championship.

"Mně, Rorymu i Jasonovi tohle hřiště sedí. Ale jak známo, golf je jednoduše o patování. Já dobře drajvoval, nemohl jsem pálit výš, ale na greenu jsem se trápil, prostě jsem nedostal míček dost rychle do jamky. Je to mrzuté, ale nehodlám se tím trápit. Cítím, že hraju dobrý golf," konstatoval Johnson.

Mimo hru jsou například také britský olympijský vítěz Justin Rose či stříbrný z Ria a vítěz British Open Henrik Stenson ze Švédska. Šampión dubnového Masters Sergio García ze Španělska naopak může pomýšlet na druhý triumf z majoru v kariéře, protože se dělí o 19. místo s mankem čtyř ran na lídry.

US Open, golfový turnaj kategorie major v Erinu (dotace 12 miliónů dolarů, par 72) - po 2. kole:
1. Casey 137 (66+71)
Fleetwood (oba Brit.) 137 (67+70)
Harman 137 (67+70)
Koepka 137 (67+70)
5. Fowler 138 (65+73)
Lovemark 139 (69+69)
Holmes (všichni USA) 138 (69+69)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf