Golfista Schauffele získal na PGA Tour premiérový titul, vydělal 29 miliónů

White Sulphur Springs

Americký golfista Xander Schauffele vyhrál díky vynikajícímu závěru turnaj Greenbrier Classic v Západní Virginii. Za první titul z okruhu PGA Tour v kariéře inkasoval prémii 1,28 miliónu dolarů (29 miliónů korun).

Golfista Xander Schauffele vyhrál turnaj the Greenbrier Classic série PGA Tour a vydělal 29 miliónů korun.

Třiadvacetiletý rodák z Kalifornie zahrál na hřišti ve White Sulphur Springs 266 ran, 14 pod par, a o jednu porazil krajana Roberta Streba. Po třetím kole vedoucí Kolumbijec Sebastián Muňoz klesl na třetí příčku, o níž se s bilancí 268 ran podělil s dalším Američanem Jamiem Lovemarkem.

Schauffele si vítězství, které mu stejně jako jeho třem soupeřům zajistilo místo na nadcházejícím British Open, vybojoval na posledních třech jamkách, kde zahrál dvakrát birdie. Potvrdil tak formu, kterou naznačil před třemi týdny pátým místem na US Open.

"US Open bylo pro moji kariéru strašně důležité. Dodalo mi sebedůvěru a díky tomu jsem mohl tento týden hrát a vyhrát," řekl Schauffele.

Golfový turnaj The Greenbrier Classic ve White Sulphur Springs v USA, PGA Tour (dotace 7,1 milionu dolarů, par 70)