Rubriky:

Golf

Na golfovém British Open je ve vedení trio Američanů

20. července 2017 21:51 - Southport

První kolo golfového British Open zvládlo nejlépe trio Američanů. Se skóre -5 se dělí o vedení bývalá světová jednička Jordan Spieth, vítěz předchozího majoru US Open Brooks Kepka a Matt Kuchar. O jednu ránu zpět následují domácí Paul Casey a Jihoafričan Charl Schwartzel.

 

Paul Childs, Reuters

Dvojnásobný vítěz turnajů kategorie major Spieth ani Kuchar na těžkém hřišti v Southportu, kde po ránu přivítal hráče déšť a třináctistupňový chlad, prakticky nechybovali a zapsali pět birdie. "Opravdu dobrý začátek. Všechno se mi ve hře sešlo, teď to jen udržet," řekl Spieth, šampion Masters a US Open z roku 2015 a momentálně třetí hráč světového žebříčku.

Koepka se dopustil jednoho bogey, ale hned na následující jamce chybu vykompenzoval eaglem na pětiparové sedmnáctce.

Obhájce prvenství Henrik Stenson ze Švédska zahrál skóre -1 a úplně spokojený nebyl. "Pořád je to turnaj major a na něm není kolo pod par špatný výsledek, takže těch 69 ran beru. Ale jeden dva paty navíc jsem přidat mohl," litoval Stenson.

První hráč světového žebříčku Dustin Johnson zahrál o dva údery hůř, stejný výsledek zaznamenala třeba i bývalá světová jednička Rory McIlroy ze Severního Irska. Zcela propadl černý kůň turnaje a rodák ze Southportu Tommy Fleetwood. Lídr evropské PGA Tour spotřeboval ke zkompletování kola 76 ran a mezi 156 hráči patřil k nejslabším.

British Open, golfový turnaj kategorie major (dotace 10,24 mil. dolarů, par 70) - po 1. kole:
1. Kuchar,
Spieth
a Koepka (všichni USA) všichni 65
4. Schwartzel (JAR)
a Casey oba 66
6. Bland
Poulter (všichni Angl.)
Hoffman
Thomas (oba USA)
Cabrera-Bello (Šp.)
a Connelly (Kan.) všichni 67
ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf