Nováček Murray poprvé vyhrál na PGA Tour

Nováček golfové PGA Tour Grayson Murray vyhrál turnaj Barbasol Championship v Opelice a vybojoval premiérový titul na elitním okruhu. Třiadvacetiletý Američan zvítězil s náskokem jedné rány před krajanem Chadem Collinsem, který ve 38 letech a deset let od debutu na Tour stále na premiérový triumf čeká.

Grayson Murray vyhrál turnaj Barbasol Championship v Opelice.

"Věděl jsem, že to letos bude nejtěžší rok v mojí dosavadní kariéře, ale když mám teď díky vítězství na dva roky jistotu (startu na okruhu PGA), můžu už hrát bez nervů," pochvaloval si Murray poté, co s výsledkem -21 (263 ran) vytvořil rekord turnaje.

Collins skvěle finišoval a po třech birdie v řadě měl možnost na poslední jamce si vynutit dodatečné play off, ale pat na další birdie zhruba z metru a půl tentokrát neproměnil. Až na dělené třetí pozici skončil průběžný lídr pořadí po třech kolech Scott Stallings rovněž z USA.

Golfový turnaj Barbasol Championship série PGA Tour v Opelice v USA (dotace 3,5 miliónu dolarů, par 71):