Golf

Kim In-kjong vyhrála první major, Spilková obsadila 69. místo

6. srpna 2017 20:41 - Kingsbarns

Korejská golfistka Kim In-kjong vyhrála British Open a získala první titul z turnaje kategorie major. V konečném pořadí měla náskok dvou úderů před Angličankou Jodi Ewartovou Shadoffovou. Klára Spilková, která na British Open prošla na čtvrtý pokus poprvé cutem, obsadila 69. místo.

Ladies European Tour

Devětadvacetiletá Kim In-kjong měla celkové skóre -18. Po třetím kole vedla o šest ran a neuškodil jí už ani mohutný finiš Shadoffové, která se v závěrečném dni turnaje blýskla osmi ranami pod par. Vyrovnala tím rekord hřiště Kingsbarns Links.

Dvaadvacetiletá Spilková na závěr zahrála podruhé na turnaji kolo pod par, připsala si tři birdie a dvě bogey. Celkově měla skóre +1.

Golfový major žen British Open v Kingsbarns (dotace 3,25 miliónu dolarů, par 72):
1. Kim In-kjong (Korea) 270 (65+68+66+71)