Skutečná hvězda! Vyhrané milióny věnovala obětem katastrofy

Portland

Americká golfistka Stacy Lewisová po nedělním triumfu na turnaji LPGA v Portlandu věnovala vítěznou prémii 195 000 dolarů (4,8 miliónu korun) obětem povodní v Houstonu.

Dvaatřicetiletá rodačka z Toleda v Ohiu, která nedaleko Houstonu vyrůstala a v texaském městě má dům, slíbila věnovat finanční odměnu z Portland Classic už před začátkem turnaje. "Abych byla upřímná, cítila jsem o to větší tlak. Ale pomáhalo mi vědomí, že lidé chtějí, abych uspěla a vyhrála kvůli Houstonu," uvedla Lewisová po dvanáctém vítězství na prestižním americkém okruhu, na které čekala přes tři roky.

V Portlandu vyhrála o jednu ránu před Korejkou Čon In-ki a přerušila dlouhý půst bez vítězství, během kterého skončila mimo jiné dvanáctkrát druhá.

Houstonu po řádění hurikánu Harvey, které v Texasu způsobilo škody za možná až 180 miliard dolarů (3,9 biliónu korun), pomohou i dva sponzoři Lewisové. Jeden vyrovná její příspěvek, druhý pošle rovný milión dolarů.