Thomas vyhrál golfový FedEx Cup a prémii 10 miliónů dolarů

Americký golfista Justin Thomas se stal nejlepším hráčem sezóny. Na posledním turnaji okruhu PGA v Atlantě skončil druhý, posunul se do čela hodnocení FedEx Cupu a získal bonus deset miliónů dolarů.

Golfista Justin Thomas je po výhře v hodnocení FedEx Cupu o dalších deset miliónů dolarů bohatší.

Finále sezóny překvapivě na hřišti East Lake vyhrál Američan Xander Schauffele, který rozhodl birdie na poslední jamce a Thomase porazil o ránu.

Čtyřiadvacetiletý Thomas v právě skončeném ročníku PGA získal pět titulů, nejvíce ze všech hráčů, včetně premiérového majoru na PGA Championship. Na druhé místo v pořadí FedEx Cupu odsunul krajana a kamaráda Jordana Spiethe.

"Hrál jsem celou sezónu opravdu dobře, ale musím přiznat, že je to zvláštní. Nevyhrál jsem turnaj a slavím tady vítězství," usmíval se Thomas.

Spieth vstupoval do turnaje v Atlantě z prvního místa v hodnocení sezóny, ale zahrál o čtyři rány hůř než Thomas a vedení mu přepustil. "Justin udělal obrovský pokrok, skvěle zvládá koncovky a je fenomenální ho sledovat," řekl Spieth.

Schauffele zakončil svoji premiérovou sezónu na PGA titulem a řekl si tak o cenu pro nováčka roku. Třiadvacetiletý golfista zvítězil s celkovým skóre -12, když jeho vítězný par nejdříve obkroužil jamku a teprve poté do ní sklouzl.

Smutným hrdinou finále byl Paul Casey. Angličan měl před závěrečným kolem náskok dvou ran, ale nezvládl ho a klesl na páté místo. Na PGA se mu nedaří, za uplynulé tři sezóny skončil čtyřiadvacetkrát v desítce, ale vyhrál jen v Houstonu v roce 2009. Přitom na European Tour zaznamenal dvanáct výher.

Golfový turnaj Tour Championship v Atlantě, součást série PGA Tour (dotace 8,75 miliónu dolarů, par 70):